“Infektohet” edhe Xhiroja e Italisë, 8 të tjerë me COVID-19

Çiklizëm

“Infektohet” edhe Xhiroja e Italisë, 8 të tjerë me COVID-19

Më: 13 tetor 2020 Në ora: 10:56
Foto

Koronavirusi shkakton panik edhe në Xhiron e Italisë. Pas pozitivitetit të Simon Yates, dy çiklistë të tjerë dhe gjashtë anëtarë të stafit rezultuan të infektuar me COVID-19. Çiklistët, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur për opinionin publik, janë një nga skuadra “Sunweb” dhe një nga “Jumbo-Visma”.

Garuesit u janë besuar mjekëve të ekipeve përkatëse, që urdhëruan masat e izolimit. Ndërsa gjashtë anëtarët e tjerë të stafit, katër i përkasin “Mitchelton-Scott”, një i skuadrës “Ag2r-La Mondiale” dhe një tjetër “Ineos Grenadiers”. Edhe për ta është zbatuar protokolli, pra janë vendosur në karantinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat