Slloveni Rogliç fiton edicionin e 75-të të Vueltës në Spanjë!

Çiklizëm

Slloveni Rogliç fiton edicionin e 75-të të Vueltës në Spanjë!

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 12:31
Slloveni Rogliç fiton edicionin e 75-të të Vueltës në Spanjë!

Slloveni Rogliç fiton edicionin e 75-të të Vueltës në Spanjë!

Çiklisti slloven Primoz Rogliç ka fituar edicioni numër 75 të Vueltës së Spanjës, duke mbrojtur titullin fituar vjet.

Për shkak të pendemisë, ky edicion u zhvillua me 18 etapa (jo 21), një turne që dhuroi emocione.

Roglic, 31 vjeç, bëri një paraqitje të mirë, duke e merituar fitoren. Në total, Rogliç dha kohën 72h46’12”, duke lënë pas ekuadorianin Richard Carapaz (i dyti) dhe britanikun Hugh Carthy (i treti).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat