Vuelta e Spanjës lë pasoja...

Çiklizëm

Vuelta e Spanjës lë pasoja...

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 16:17
Vuelta e Spanjës lë pasoja...

Vuelta e Spanjës që u mbyll ditën e diel ka lënë pasoja. Sipas mediave spanjolle, 45 agjentë policie që shoqëronin çiklistët dhe stafet gjatë këtij turneu kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Bëhet fjalë për një polici private që ishte angazhuar në mbarëvajtjen e këtij turneu të biçikletës.

Testet janë kryer ditën e diel, pas përfundimit të garës, në 150 persona dhe 45 prej tyre dolën pozitiv.

Të gjithë personat e infektuar janë asimptomatik dhe aktualisht ndodhen në izolim pranë shtëpive të tyre. Për fat të mirë, asnjë çiklist apo staf nuk doli pozitiv gjatë turneut të Vueltës së Spanjës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat