E rëndë, ndërron jetë kampionja në një aksident, ku bie nga lartësia 140 metra

Çiklizëm

E rëndë, ndërron jetë kampionja në një aksident, ku bie nga lartësia 140 metra

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 17:18
E rëndë. ndërron jetë kampionja në një aksident, ku bie nga lartësia 140 metra

Andrea Huser, ish kampionja e Evropës në çiklizëm malor ka ndërruar jetë në një aksident.

Huser, njëra nga atletët më të dalluara të Zvicrës ka ndërruar jetë gjatë stërvitjes, duke rrëshqitur nga një lartësi prej 140 metrash.

Një raport për person të zhdukur ishte paraqitur në polici në Bern, Zvicër, kur Huser nuk u rikthy nga trajnimin raporton e përditshmja lokale 24 minuten. Me ndihmën e policisë nga Valais, dhe të banorëve lokal, trupi i saj u gjend në një gremin të thellë 140 metra.

Image

Në vitin 2002, Huser ishte shpallur kampione evropiane në çiklizim malor, ndërkohë kishte përfunduar në vend të katërt në Kampionat Botëror në vitin 2004.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat