FÇK: Presim një garë të fortë çiklistike - Bota Sot
FÇK: Presim një garë të fortë çiklistike

Çiklizëm

E martë, 20 nëntor 2018

FÇK: Presim një garë të fortë çiklistike

Nga: K. Goca Më: 21 qershor 2017 Në ora: 17:47
Pamje nga një garë

Drejtuesit e Federatës së Çiklizmit të Kosovës, shpresojnë se do të zhvillohet një garë e fortë çiklistike. “Nën Organizimin e klubit çiklistik KÇ Prizreni nga Prizreni dhe me mbështetje të Federatës së Çiklizmit të Kosovës, organizohet Kampionati i Kosovës në çiklizëm, në datat 27-28-29 qershor.

Me 27 qershor gara mbahet në  kronometër në 21 kilometër, ndërsa me 28 qershor në Elite & U23 me gjatësi të shtegut 150 kilometra. Me 29 qershor gara mbahet për kadetë e juniorë, me gjatësi të shtegut 120 kilometra”,  bëhet e ditur nga FÇK-ja.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test