Kaloi finishin dhe u shemb përtokë me energji të shterruara - Bota Sot
Kaloi finishin dhe u shemb përtokë me energji të shterruara

Çiklizëm

Kaloi finishin dhe u shemb përtokë me energji të shterruara

Më: 2 nëntor 2017 Në ora: 13:16
Mathieu Van der Poel

Çiklsiti Mathieu Van der Poel ishte protagonist absolut i Koppenbergcross në Oudenaarde (Belgjikë). 
Specialist i padiskutueshëm i kësaj kategorie dhe nënkampion i botës në fuqi, mundi të mbërrinte i pari në finish, madje i distancuar nga rivalët, por sapo kaloi vijën, u shemb përtokë, pasi i kishin shterruar energjitë. 

Çiklizmi është një sport shumë i vështirë, që tenton limitet njerëzore dhe rasti i Van der Poel e ilustron më së miri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test