Ndërron jetë çiklisti - Bota Sot
Ndërron jetë çiklisti

Çiklizëm

E mërkurë, 17 tetor 2018

Ndërron jetë çiklisti

Më: 9 prill 2018 Në ora: 17:47
Michael Goolaerts

Bota e çiklizmit është shokuar nga lajmi se 23-vjeçari belg Michael Goolaerts ka ndërruar jetë në spitalin e Lilles, pak orë pasi pësoi një atak kardiak gjatë garës klasike Paris-Roubaix (edicioni i 116-të), një nga klasiket e sportit të biçikletës. Në kohën që çiklistët garon në një nga rrugët klasike të kësaj gare, atë mbi kalldrëm, çiklisti i ekipit Veranda Willems u rrëzua në tokë.

Mësohet se Goolaerts pësoi një atak kardiak gjatë garës dhe në rrugë iu dha ndihma e parë nga stafi mjekësor, që i bëri edhe një masazh kardiak. Më pas, ai u nis me urgjencë me helikopter në spital, por nuk ia doli të mbijetojë. Ndërkohë, policia franceze ka hapur një hetim për të zbardhur çështjen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test