Dy shqiptarë arratisen nga burgu në Athinë, ja emrat … - Bota Sot
Dy shqiptarë arratisen nga burgu në Athinë, ja emrat …

Diaspora

Dy shqiptarë arratisen nga burgu në Athinë, ja emrat …

Më: 2 janar 2019 Në ora: 09:53
Foto ilustrim

Dy shtetas shqiptarë janë arratisur nga burgu në Athinë. Mediat greke raportojnë se sot në mëngjes kanë mundur të arratisen dy të dënuar me origjinë shqiptare nga burgu i Korydallos në Athinë.

Sipas raportit të zougla.gr, ata janë identifikuar si Elvis K. Dhe Leonard P., ndërsa akuzohen për vjedhje dhe grabitje të të moshuarve.

Deri tani, nuk është sqaruar se si kanë mundur të largohen nga burgu dy të dënuarit shqiptarë, por kanë nisur kërkimet për rikapjen e tyre. Duhet thënë se arratisjet e shqiptarëve nga burgjet greke kanë qenë mjaft të shpeshta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...