I riu shqiptar kapen në flagrancë duke vjedhur në Xhenova - Bota Sot
I riu shqiptar kapen në flagrancë duke vjedhur në Xhenova

Diaspora

I riu shqiptar kapen në flagrancë duke vjedhur në Xhenova

Më: 3 janar 2019 Në ora: 17:09
Ilustrim

Ai e zbulua ndërsa po përpiqej të vidhte një shtëpi, së bashku me një bashkëpunëtor.

 Në Via Giglioli, dje, rreth orës 18.35, një banor dëgjoi zhurma që vinin nga kopshti i apartamentit ngjitur.  

Forcat e policisë shkuan menjëherë në vendngjarje duke nisur kontrollet. Hajdutët duke parë ardhjen e forcave të rendit, hodhën veglat dhe u përpoqën të arratiseshin nga pylli aty pranë.

Policia vazhdoi ndjekjen duke arrestuar njërin prej dy hajdutëve, të cilët goditën policët duke plagosur në këmbë njërin prej tyre.

Më pas, policia e Xhenova arrestuan një 26 vjeçar shqiptar për krimin e vjedhjes.

I riu, i cili ka rekord të mëparshëm për vjedhje dhe me qëndrim të parregullt në territorin italian, u arrestua këtë mëngjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...