Kapet hajduti shqiptar pa eksperiencë: Shkoi të vidhte në shtëpinë e policit - Bota Sot
Kapet hajduti shqiptar pa eksperiencë: Shkoi të vidhte në shtëpinë e policit

Diaspora

Kapet hajduti shqiptar pa eksperiencë: Shkoi të vidhte në shtëpinë e policit

Më: 4 janar 2019 Në ora: 13:57
Policia italiane

Më 3 janar, një shqiptar 31 vjeç, u përpoq të vidhte një shtëpi në rrugën Sarripoli në periferi të Pistoia, Itali, por rastisi që ajo të ishte shtëpia e një polici, që arriti ta shihte banditin në tarracë.

Hajduti, në panik, kërceu në katin e parë dhe u përpoq t’ia mbathte, i ndjekur nga polici dhe nga një fqinj, që shumë shpejt e humbën nga sytë.

Megjithatë, nga një kamera rruge e njohën dhe i bënë kontroll.  Në makinë atij iu gjetën mallrat  vjedhura, bizhuteri, e për këtë arsye u vu në pranga për tentativë vjedhjeje në shtëpi.

Pas një gjykimi shumë të drejtë, gjyqtari urdhëroi arrest shtëpie për të me një byzylyk elektronik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...