Kapet një shqiptar në Angli, u kujdes për drogën e mbjellë në dy shtëpi - Bota Sot
Kapet një shqiptar në Angli, u kujdes për drogën e mbjellë në dy shtëpi

Diaspora

Kapet një shqiptar në Angli, u kujdes për drogën e mbjellë në dy shtëpi

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 12:27
Ilustrim

Autoritetet angleze kanë arrestuar një shqiptar që kujdesej për kanabisin e kultivuar në dy shtëpi.

Ai kishte hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe, teksa mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Bashkim Hajdarin, 46 vjeç.

Avokati i tij mbrojtës ka thënë se ai e kishte pranuar përfshirjen e tij në prodhimin e drogës së klasës B.

I pandehuri u arrestua më 4 shkurt dhe po mbahet në paraburgim. Vete shqiptari kishte treguar se ishte dërguar në adresën në Cheltenham nga një burrë në Belgjikë, i cili i kishte thënë të kujdesej për bimët e kanabisit, por pa i dhënë pagesë.

Mendohet se i pandehuri, i cili u asistua nga një përkthyes shqiptar në gjykatë, ishte përfshirë në prodhimin e kanabisit në dy shtëpi, që nga nëntori i vitit të kaluar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...