I riu shqiptar në Itali merr peng prindërit, i kërcënon dhe sulmon me thikë - Bota Sot
I riu shqiptar në Itali merr peng prindërit, i kërcënon dhe sulmon me thikë

Diaspora

I riu shqiptar në Itali merr peng prindërit, i kërcënon dhe sulmon me thikë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 06:21
Foto ilustrim

Një ngjarje e turpshme me protagonist një të ri shqiptar ka ndodhur në Itali.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase ku shkruajnë se një i ri shqiptar ka marrë peng dhe ka kërcënuar e sulmuar prindërit e tij me thikë.

Mësohet se 28-vjeçari shqiptar, rezident në Parma, njihej në zonë për problemet e tij me alkoolin dhe drogën.

i riu shqiptar ka përdorur një thikë kuzhine për të frikësuar për vdekje nënën dhe të atin, ndërsa nuk dihen ende motivet.

Për të ulur gjakrat nëpërmjet dialogut është përpjekur edhe i vëllai por nuk ka mundur që ta qetësojë.

Karabinierëve u është nevojitur një kohë e gjatë për të bindur të riun shqiptar të dorëzohet.

Rasti në fjalë po hetohet nga organet përkatëse në Itali.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...