U kapën me 81 kg kokainë, dënohen shqiptarët në Britani - Bota Sot
U kapën me 81 kg kokainë, dënohen shqiptarët në Britani

Diaspora

U kapën me 81 kg kokainë, dënohen shqiptarët në Britani

Më: 19 mars 2019 Në ora: 21:57
Haxhi Shehu, 35 vjeç dhe Fitim Prenci, 39 vjeç

Haxhi Shehu, 35 vjeç dhe Fitim Prenci, 39 vjeç, u dënuan me nga 10 vite burg e 6 muaj burg këtë të hënë për trafik të lëndëve narkotike në Mbretërinë e Bashkuar.

Një vit më parë, më 13 mars 2018, policia gjeti 79 kg kokainë në bagazhin e makinës së tyre tip Ford Focus.
Pas kontrolleve më të imtëishme policia zbuloi edhe 2 kg të tjera kokainë, e një shumë të konsderueshme parash.

Hetuesit vlerësuan se nëse do të përfundonte në treg kjo sasi kokaine do të arrinte një vlerë totale prej 8 milionë paund

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...