Drogë dhe mijëra euro në shtëpi, arrestohen dy shqiptarë në Itali - Bota Sot
Drogë dhe mijëra euro në shtëpi, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Diaspora

Drogë dhe mijëra euro në shtëpi, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Më: 22 mars 2019 Në ora: 18:15
Policia italiane

Nën akuzën e mbajtjes dhe shitjes së lëndëve narkotike policia italiane ka arrestuar 3 shtetas, 1 italian dhe dy shqiptarë.

Ata vepronin si një grup në aktivitetin kriminal. Pasi shikuan veprimet e tyre të dyshimta policia i bëri kontroll në shtëpitë e tyre, raportojnë mediat italiane.

Ky aksion përfundoi me zbulimin e një sasi droge të llojit hashash, ndërsa në cilësinë  e provës materiale u bllokuan edhe  një sasi monetare prej 4100 eurosh. Edhe pse nuk bëhen publik emrat e tyre, mediat vendase raportojnë se shqiptarët janë të moshave 23 dhe 24 vjeç, ndërsa italiani rreth të tridhjetave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...