500 mijë euro kokainë në makinë, në pranga 2 shqiptarë - Bota Sot
500 mijë euro kokainë në makinë, në pranga 2 shqiptarë

Diaspora

500 mijë euro kokainë në makinë, në pranga 2 shqiptarë

Më: 10 prill 2019 Në ora: 09:40
Është vlerësuar se droga e konfiskuar do të kishte një vlerë tregu prej  500 mijë eurosh.

Një shqiptar është arrestuar në Chieti të Italisë me 3.5 kg kokainë. 26-vjeçari H.K, nga  Durrësi, por banues në Emilia Romagna, u ndalua gjatë natës në San Salvo nga ana e policisë, për një kontroll.

Në makinën tip “Mercedes Class B”, u gjet 3.5 kg kokainë. Ajo ishte të fshehur në sediljen e pasme.

Në pranga ra edhe një tjetër shqiptar, i cili ishte pasagjer. Ai është identifikuar si 30 vjeç, me inicialet F.C.

  Këtij të fundit i janë gjetur një shumë e madhe parash dhe kishte rolin e transportuesit.

Është vlerësuar se droga e konfiskuar do të kishte një vlerë tregu prej  500 mijë eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...