Nuk respektonte kanunin, shqiptari i thyen dhëmbët gruas në sy të vajzës së mitur - Bota Sot
Nuk respektonte kanunin, shqiptari i thyen dhëmbët gruas në sy të vajzës së mitur

Diaspora

Nuk respektonte kanunin, shqiptari i thyen dhëmbët gruas në sy të vajzës së mitur

Më: 17 prill 2019 Në ora: 00:01
Ilustrim

Një shqiptar në Itali rreh barbarisht gruan e tij.

Mediat italiane shkruajnë se një 34-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane, nën akuzën e dhunës së vazhdueshme ndaj gruas 26-vjeçare.

Mediat vijojnë më tej se kjo gjë ndodhte nën pretekstin se gruaja nuk i bindej burrit.

Dyshohet se bashkëshorti kërkonte nga gruaja, që ajo t’i përmbahej rregullave kanunore.

Ai e rrihte, kërkonte që ajo të mos ulej me familjarët e tij në tavolinë, dhe gjithashtu i kërkonte edhe pagën mujore.

Në një nga rastet e dhunës, 34-vjeçari i kishte thyer asaj dhëmbët e sipërme, ndërsa skena ishte parë edhe nga vajza e vogël e çiftit.

Abuzimet kanë vijuar deri në atë pikë sa 26-vjeçarja i ka kërkuar edhe divorcin.

Në këtë rast burri i ka vënë një çorape në goje gruas dhe i ka prerë me thikë pëllëmbën e dorës.

Gruaja më pas ka bërë denoncim në Polici, ndërsa ngjarja është nën hetim nga autoritetet italiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...