Televizori i Shqiptarëve të Amerikës - 19 Vjet me Shqiptarët e Amerikës

Diaspora

Televizori i Shqiptarëve të Amerikës - 19 Vjet me Shqiptarët e Amerikës

Nga: B.S Më: 22 maj 2019 Në ora: 19:31
Gani Vila

Themeluesi dhe Drejtori egzekutive i ALBTUSA, Gani Vila tha ne ne editorialin me rastin e 19 Vjetorit te ketij televizioni qe et e themeloi dhe e drejton se Televizori i Shqiptarëve të Amerikes filloi trasmetimet e programeve të para më 20 Maj të vitit 2000.

“Albtvusa është Televizori i parë dhe i vetëm shqiptar me shtrirje në kohë dhe në hapësirë në të gjithë diasporën shqiptare në botë. Për 19 vjet rresht albtvusa trasmeton 2 orë program në Comcast në shtetin e Michiganit në prime time 8:00 pm deri 10:00 pm çdo dit dhe live 24/7 në Platëformat Shqip Tv në kanalin # 15 dhe në Platëformën TV Alb në kanalin 222.Si dhe në të gjitha rrjetet sociale.Për këto 19 vjet kemi bërë sa mundëm.Por kemi rrugë të gjatë dhe shpresojmë që së bashku më Komunitetin Shqiptar të Amerikës për të ardhmen të bëjmë më të mirën.

Në këtë përvjetor falenderoj të gjithë ata që i ndjekin programet tona,sponsorizuesit,ata që reklamojnë,ata që bashkëpunojnë dhe gjithë të ftuarit në emisionet tona.Një urim i vecant i takon stafit të mbrekullueshëm të albtvusa-së i cili po pregatitet për të festuar me sukses dhe madhështi Jubileun e 20 vjetorit me 20 Maj 2020.Ndiqini programet tona në Youtbe alb tvusa.com dhe në www.albtvusa.com.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat