Festivali i Rapsodëve, së shpejti në Suedi - Bota Sot
Festivali i Rapsodëve, së shpejti në Suedi

Diaspora

Festivali i Rapsodëve, së shpejti në Suedi

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 00:30
Ilustrim

Si rezultat i bashkëpunimit mes shoqatës “Drenica” dhe Ministrisë së Diasporës, në Suedi do të mbahet Festivali i Rapsodëve, përcjell albinfo.ch.

Ky festival do të mbahet më 9 qershor të këtij viti, në Malomo.

Njoftimi i plotë nga MDIS:

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike në bashkëpunim me shoqatën kulturo artistike “DRENICA” do të organizojë Festivalin e Rapsodëve në Qendrën Kulturore të Kosovës në Malmo, Suedi.

Festivali mbahet më 09.06.2019, duke filluar nga ora 13:00

Adresa: Qendra Kulturore e Kosovës

Ostra Hindbyragen 26B 213 74 Malmo

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...