‘Danke Peter’, gazetari gjerman ‘heroi’ i shqiptarëve/ Lumë falenderimesh në rrjetet sociale - Bota Sot
‘Danke Peter’, gazetari gjerman ‘heroi’ i shqiptarëve/ Lumë falenderimesh në rrjetet sociale

Diaspora

‘Danke Peter’, gazetari gjerman ‘heroi’ i shqiptarëve/ Lumë falenderimesh në rrjetet sociale

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 20:04
Ilustrim

Gazetari gjerman Peter Tiede është shndërruar në heroin e ditës në Shqipëri. Autori i artikullit në prestigjozen “Bild”, i cili ka pushtuar diskursin politik dhe mediatik në vend, ka marrë një sërë falenderimesh nga shqiptarët.

Në profilin e tij në Facebook, ku ka publikuar edhe artikullin në fjalë, gazetari gjerman ka marrë një sërë komentesh nga qytetarët shqiptarët, të cilët e falenderojnë për punën e kryer.

“Faleminderit Peter. Kjo është një punë e shkëlqyer”, lexohet në një prej komenteve, ndërsa një tjetër shkruan: “Faleminderit për punën shumë të mirë dhe që po i tregon botës se qeveria shqiptare dhe Edi Rama janë pjesë e mafias”.

Ndërkohë nuk kanë munguar ironitë as me komentuesit që 'mbronin' qeverinë' dhe kërkonin llogari prej gazetarit gjerman.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...