Tragjedi e rëndë në Itali/ Përplasen e vriten dy shqiptarë - Bota Sot
Tragjedi e rëndë në Itali/ Përplasen e vriten dy shqiptarë

Diaspora

Tragjedi e rëndë në Itali/ Përplasen e vriten dy shqiptarë

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 09:26
Dy të rinj shqiptarë janë përplasur për vdekje nga një makinë që drejtohej nga një vajzë 30 vjeçare.

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëgjesit të sotëm në Itali.

Dy të rinj shqiptarë janë përplasur për vdekje nga një makinë që drejtohej nga një vajzë 30 vjeçare.

Ka qenë ora 03:00 e mëngjesit të sotëm kur dy të rinj shqiptarë të identifikuar si Ergi S., 20 vjeç dhe Xhulio K., 21 vjeç sapo kishin dalë nga një diskotekë në zonën e Piaçenzas në Itali, kur janë përplasur për vdekje nga një makinë Renault Twingo.

Në timonin e makinës ishte një vajzë 30 vjeçe, që për motive ende të panjohura ka goditur me makinë e saj dy të rinjtë.

Për dy të rinjtë shqiptarë nuk ka pasur asnjë shpresë se mund të shpëtonin edhe pse ndërhyrja ka qenë e shpejtë.

Ndërsa makina bashkë me shoferen kanë përfunduar në një kanal në anë të rrugës.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur dinamikën e këtij aksidenti tragjik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...