Itali, mbytet në lumë 17-vjeçari shqiptar - Bota Sot
Itali, mbytet në lumë 17-vjeçari shqiptar

Diaspora

Itali, mbytet në lumë 17-vjeçari shqiptar

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 20:45
Foto

Një 17-vjeçar me origjinë shqiptare ka humbur jetën në Itali. Sipas mediave italiane, i mituri shqiptar, identiteti të cilit nuk bëhet me dije, ka hyrë në lumë për t’u larë dhe për pasoja ka gjetur vdekjen.

Adoleshenti banues në Settimo Torinese, ka hyrë sot në ujërat e lumit Chiusella, në zonën e Alice Superiore dhe nuk ka dalë më i gjallë prej andej.

Miqtë menjëherë u vunë nën alarm dhe u përpoqën të ndërhyjnë, por tragjedia kishte ndodhur tashmë.

Ekipet e zhytësve shkuan në vendin e ngjarjes duke gjetur trupin e të riut të pa jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...