Shqiptari i vë flakën qelisë së tij në burg - Bota Sot
Shqiptari i vë flakën qelisë së tij në burg

Diaspora

Shqiptari i vë flakën qelisë së tij në burg

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 07:18
Burg

Një shqiptar i ka vendosur flakën qelisë së tij në burgun e Sienës.

Siç raportojnë mediat vendase, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në burgun e San Gimignano.

Shqiptari mësohet se kishte qenë në izolim kur i ka vendosur flakën dyshekut të fjetjes, çarçafëve dhe batanijes.

Sipas shefit të gardianëve, brenda pak minutash ajri u bë i rëndë dhe e bëri të vështirë edhe ndërhyrjen për shuarjen e flakëve.

Tre policë janë dërguar në spital.

Si pasojë e tymit dhe flakëve, ka pasur edhe frikë në burg, për shkak të ndonjë pasoje apo edhe revolte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat