Shqiptari i vë flakën qelisë së tij në burg - Bota Sot
Shqiptari i vë flakën qelisë së tij në burg

Diaspora

Shqiptari i vë flakën qelisë së tij në burg

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 07:18
Burg

Një shqiptar i ka vendosur flakën qelisë së tij në burgun e Sienës.

Siç raportojnë mediat vendase, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në burgun e San Gimignano.

Shqiptari mësohet se kishte qenë në izolim kur i ka vendosur flakën dyshekut të fjetjes, çarçafëve dhe batanijes.

Sipas shefit të gardianëve, brenda pak minutash ajri u bë i rëndë dhe e bëri të vështirë edhe ndërhyrjen për shuarjen e flakëve.

Tre policë janë dërguar në spital.

Si pasojë e tymit dhe flakëve, ka pasur edhe frikë në burg, për shkak të ndonjë pasoje apo edhe revolte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...