Kapet në Itali kreu i bandës së hajdutëve, në Shqipëri akuzohet për vrasje

Diaspora

Kapet në Itali kreu i bandës së hajdutëve, në Shqipëri akuzohet për vrasje

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 17:50
Policia italiane

Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane në Macerata. Bëhet fjalë për Mahmut Gegën 26 vjeç, i cili akuzohet se është kreu i një bande hajdutësh.

Mediat italiane raportojnë se banda ishte e ‘specializuar’ në vjedhjet e shtëpive në zonën e Macerata.

Sipas mediave ai konsiderohet si një kriminel shumë i rrezikshëm, jo vetëm për vjedhje, por edhe për grabitjet që kryen në shtëpi, duke i lidhur viktimat dhe duke i detyruar që ti japin para dhe bizhuteri.

Ndërsa në në Shqipëri 26-vjeçari  akuzohet për vrasje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat