Itali, shqiptari kapet me kokainë dhe 10 mijë euro - Bota Sot
Itali, shqiptari kapet me kokainë dhe 10 mijë euro

Diaspora

Itali, shqiptari kapet me kokainë dhe 10 mijë euro

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 08:32
Gjesendet e gjetura

Një shqiptar ka rënë në pranga mbrëmjen e djeshme në Pescara, të Italisë.

Mediet italiane bëjnë me dije se 33-vjeçari, B.M, u kap duke i dhënë 2 doza kokainë një blerësi vendas në këmbim të 200 eurove.

Sekuestrimi – Policia gjeti dhe sekuestroi rreth 1 kilogram kokainë dhe 10 mijë eurove para, të përfituara nga aktiviteti i paligjshme, hobe dhe lëndë prerëse.

Shqiptari akuzohet për trafik dhe mbajtje të drogës,

Kërkimet e mëvonshme në makinën e shqiptarit dhe më pas në shtëpinë e tij, në zonën e Santa Veneranda, i çuan karabinierët të zbulojnë një bazë logjistike ku përgatiteshin dozat e drogës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...