Arrest shtëpie italianit, mbante pa kontratë pune barinjtë shqiptarë - Bota Sot
Arrest shtëpie italianit, mbante pa kontratë pune barinjtë shqiptarë

Diaspora

Arrest shtëpie italianit, mbante pa kontratë pune barinjtë shqiptarë

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 09:03
Ilustrim

Një pronar i një ferme në fshatin Ginosa, në Tarantino është lënë nën masën e arrestit shtëpiak, pasi mbante 3 barinj pa kontratë pune.

Sikurse shkruajnë mediet italiane, barinjtë shqiptarë punonin 15 orë në ditë dhe nuk ishin të pajisur me leje qëndrimi apo të siguruar me një kontratë pune.

Me 2 shqiptarët e paidentifikuar ishte edhe një italian. Ata janë detyruar të jetojnë në kushte shumë të vështira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...