Itali, oficerët tërheqin zvarrë shqiptarin dhe e fusin në komisariat, pezullohen nga detyra - Bota Sot
Itali, oficerët tërheqin zvarrë shqiptarin dhe e fusin në komisariat, pezullohen nga detyra

Diaspora

Itali, oficerët tërheqin zvarrë shqiptarin dhe e fusin në komisariat, pezullohen nga detyra

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 12:05
Komisariati

Një komandant i komisariatit të Bolzanos janë pezulluar nga detyra, nën akuzën e arrestimit të paligjshëm  me mashtrim., falsifikim dhe shpifje.

Mediat italiane raportojnë se oficerët pretendonin se në gushtin e vitit të kaluar, jashtë burgut të Bolzanos janë sulmuar nga vëllai i një shtetasi shqiptar të arrestuar për krime të lidhura me tregtimin e drogës.

Shqiptari u arrestua asokohe nën akuzën e rezistimit ndaj një zyrtari publik dhe u vu në “arrest shtëpiak”. Por gjykatësi hetues nuk e vërtetoi dot akuzën për të cilën shqiptari mbahej në arrest dhe bëri një kërkesë për hetime.

Më pas verifikimi i kamerave të sigurisë në vendin ku oficerët pretendonin se ishin sulmuar vërtetuan që shqiptari jo vetëm nuk i kishte sulmuar, por ishin ata që e kishin shtyrë atë duke e tërhequr zvarrë në komisariat.

Tashmë ata janë pezulluar nga detyra, ndërsa një koleg i tretë është nën hetim për të njëjtën hipotezë krimi, por me një pozicion më pak serioz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...