Dalin detaje të reja për shqiptarin nga Kosova që vrau gruan e tij në Austri - Bota Sot
Dalin detaje të reja për shqiptarin nga Kosova që vrau gruan e tij në Austri

Diaspora

Dalin detaje të reja për shqiptarin nga Kosova që vrau gruan e tij në Austri

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 11:13
Valdon D. në stacionin e policisë kishte treguar se ka goditur gjatë një mosmarrëveshje dy herë me një shkop prej druri mbi bashkëshorten e tij

Kanë dalë detaje të reja në vrasjen e një nëne të tre fëmijëve në Vjenë nga një shqiptar nga Kosova 32-vjeçar, Valdon D.

Siç raporton mediumi “Osterreich 24“, me qëllim që fëmijët e çiftit, djali (2 vjeç) dhe dy vajzat e tij (4 dhe 9 vjeç) të mos e shihnin ngjarjen, Valdon D., pasi e kishte goditur për vdekje me shkop bashkëshorten e tij, kishte marrë fëmijët nga kopshti dhe shkolla dhe kishte shkuar me ta për drekë në një restorant në Vjenë.

Pas kësaj, shqiptari nga Kosova së bashku me fëmijët e tij kishte shkuar në stacionin policor në lagjen Taubstummengasse të Vjenës. Aty ai kishte lajmëruar rastin, shkruan “O24“.

Valdon D. në stacionin e policisë kishte treguar se ka goditur gjatë një mosmarrëveshje dy herë me një shkop prej druri mbi bashkëshorten e tij. Hetuesit kishin shkuar menjëherë në banesë. Ndërsa kishin hyrë aty, gruaja ishte gjetur e shtrirë në tokë, pa ndjenja.

Motivi i ngjarjes dyshohet të jetë xhelozia. Siç është raportuar edhe më parë, shqiptari, i cili është punëtor i ndërtimit, kishte frikë se gruaja e tij po e tradhtonte. Kjo është arsyeja pse ai kishte instaluar një aplikacion në iPhone, sipas dyshimeve, me të cilin sinjalizonte lokacionin e bashkëshortes së tij. Dyshohet se ai e kishte kapur bashkëshorten e tij me një burrë tjetër.

Ndërkaq, avokati i Valdon D., Mirsad Musliu, ka thënë se klienti i tij nuk kishte qëllim ta vriste bashkëshorten e tij.

“Klienti im nuk donte ta vriste atë, vetëm ta lëndonte”, thotë mbrojtësi Mirsad Musliu, shkruan “Osterreich24.at”.

Vrasja ndodhi të premten e 20 shtatorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...