Pas pesëmbëdhjetë vitesh, Don Fran Sopi, do të celebrojë meshë në kishën e New Yorkut - Bota Sot
Pas pesëmbëdhjetë vitesh, Don Fran Sopi, do të celebrojë meshë në kishën e New Yorkut

Diaspora

Pas pesëmbëdhjetë vitesh, Don Fran Sopi, do të celebrojë meshë në kishën e New Yorkut

Nga: Lekë Mrijaj Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 17:19
Don Fran Sopi

Sipas burimeve shumë të sigurta dhe të konfirmuara mirë nga New Yorku, njoftohet i tërë komuniteti shqiptar katolik në New York, se të dielën, me datë 24 nëntor 2019, në ora 12:00, do të mbahet mesha shenjte në Kishën "ZOJA E SHKODRËS " në New York të Amerikës, e cila meshë do të celebrohet nga fort i përndershmi, meshtari ynë karizmatik për Fe e Atdhe, don Fran Sopi, meshtar në Kishën "SHËN KATARINA" në Pejë, i cili pas plotë pësmbëdhjetë vitësh edhe e viziton Amerikën.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat