Itali, meshë në shqip për jetët e humbura nga tërmeti - Bota Sot
Itali, meshë në shqip për jetët e humbura nga tërmeti

Diaspora

Itali, meshë në shqip për jetët e humbura nga tërmeti

Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 23:25
Meshë në shqip për jetët e humbura nga tërmeti

Sonte në kishën e shqiptarëve në Trastevere "San Giovanni della Malva" në Romë, u mbajt mesha në shqip me lutje për jetët e humbura dhe të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kjo kishë në prag të festës së Krishtlindjes do të organizojë  një koncert për mbledhjen e fondeve për të prekurit nga tërmeti.

Ambasadorja e Shqipërisë në Romë, Anila Bitri iu drejtua  komunitetit shqiptar me falënderime për iniciativat e panumërta të ndërmarra në ndihmë të bashkatdhetarëve në nevoje, si dhe cilësoi se Shqipëria dhe shqiptarët në atdhe sot kanë nevojë për ndihmën e të gjithëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat