Dy shqiptarët kapen në banesën me kanabis, policia nuk ka prova mjaftueshëm për t’i akuzuar - Bota Sot
Dy shqiptarët kapen në banesën me kanabis, policia nuk ka prova mjaftueshëm për t’i akuzuar

Diaspora

Dy shqiptarët kapen në banesën me kanabis, policia nuk ka prova mjaftueshëm për t’i akuzuar

Më: 16 janar 2020 Në ora: 21:29
Foto ilustrim

Dy shqiptarë janë kapur brenda një banese me kanabis në Deësbury të Britanisë së Madhe. Policia e Ëest Yorkshire kishte marrë informacion nga fqinjët aty pranë dhe pasi ka hyrë në banesë ka gjetur shqiptarët brenda.

Por ndërkohë që publikon edhe fotot e banesës, policia njofton se nuk ka ngritur asnjë akuzë ndaj shqiptarëve, pasi nuk ka prova të mjaftueshme.

Gjithsesi, dy personat kanë rezultuar se qëndronin ilegalisht në Britani, ndaj tani është Shërbimi i Emigracionit që po merret me çështjen e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat