Vdes nga një sëmundje e shkurtër, Mimoza Ali Kelmendi

Diaspora

Vdes nga një sëmundje e shkurtër, Mimoza Ali Kelmendi

Më: 9 maj 2020 Në ora: 23:19
Mimoza Ali Kelmendi

Njoftojme shoqet, shoket, miqte dhe dashamiret se me daten 28 Prill 2020 ne spitalin e Bernit (CH) ka vdekur nga nje semundje e shkurter (jo nga Covid-19) vajza, motra jone e dashur Mimoza Ali Kelmendi , lic.iur., Legum Magistra (LL.M). Kufoma e se ndjeres transportohet nga Zurihu per ne aeroportin e Prishtines me daten 09 Maj 2020 rreth ores 14:00 dhe nga andej arkivoli dergohet drejt varrezave te qytetit te Prishtines. Ne, familja kerkojme qe te respektohen rregullat e pandemise. dhe per kete arsyje ju lutemi per mirekuptim. Pas stabilizimit te situates pandemike do ju njoftojme dhe ju do keni mundesine te shprehni ngushllimet e juaja. Familja Kelmendi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat