Kampioni botëror i karatesë Enver Idrizi nuk e fsheh gëzimin për emërimin e mikut të shqiptarëve, në krye të CIA-s

Diaspora

Kampioni botëror i karatesë Enver Idrizi nuk e fsheh gëzimin për emërimin e mikut të shqiptarëve, në krye të CIA-s

Nga: Nefail Maliqi Më: 22 maj 2020 Në ora: 11:45
John Ratcliffe, Enevr Idrizi

Gjenevë, 22 maj - Miku i jone Kongresisti nga Dallas Teksas, John Ratcliffe nje proshiptare i nominuar nga Presidenti amerikan Donald Trump ne poziten e Drejtorit Nacional te Intelegjences se SHBA-ve, mori bekimin dhe u votua nga Senati Amerikan, ku nga kjo pozite do te menaxhoj me 17 agjenci te Intelegjences Amerikane

Z. Ratcliffe, eshte mik shume i afert i shqiptaro - amerikaneve qe nga vitet 90-ta, njihet per se afermi dhe ka miqesi shume te mire me lobin shioptar ne SHBA dhe jo veteme me ta por dhe me arssitet dhe yjet e sportit dhe karatese nga radhet e shqiptareve.

Nje nga ta eshte kampioni  boteror i karatese Enevr Idrizi i cili per gazeten Bota sot nuk ka mundur ta fsheh gezimin per emerimin e mikut te shqiptareve, ne krye te  CIA-s.

Kampioni yne i karatesew z.Idrizi  i uron pune te mbar dhe shume suksese mikut tonë te madh e te shqiptareve z. Ratcliffe, ne poziten e Drejtorit Nacional te Intelegjences se SHBA - ve.

Envedr Idrizi, permes gazetes sone ka pershendetur dhe uruar shefin e ri te CIA-s duke kerkuar nga ai qe te angazhohet maksimalisht ne luften kunder krimit te organizuar ne bote, per t'i thene fund nje here e pergjithmone korrupcionit dhe terrozmit nderkombëtar ne vecanit ne ballkan, perfshire ketu edhe Kosoven dhe Shqiperine!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat