Dështon arratisja spektakolare e shqiptarëve në burgun e Italisë, kishin hapur një vrimë në mur dhe e mbyllnin me brumë

Diaspora

Dështon arratisja spektakolare e shqiptarëve në burgun e Italisë, kishin hapur një vrimë në mur dhe e mbyllnin me brumë

Më: 7 qershor 2020 Në ora: 20:52
Foto ilustrim

Dy shqiptarë janë kapur në momentet e fundit teksa kishin planifikuar një arratisje spektakolare nga një burg në Avellino të Italisë.

Ata kishin arritur që të bënin një vrimë në mur dhe me brumë më pas e mbyllnin atë siç kishte qenë më parë.

Mediat italiane shkruan se dy shqiptarët kishin bërë 3 vite burg deri më tani dhe janë dënuar me nga 10 vite heqje lirie.

Në vitin 2012 në këtë burg janë arratisur katër persona në të njëjtën mënyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat