Ambasada e Kosovës në Londër njofton për rregullat e reja, nëse nuk i dini mund të gjobiteni deri në 1 mijë funta

Diaspora

Ambasada e Kosovës në Londër njofton për rregullat e reja, nëse nuk i dini mund të gjobiteni deri në 1 mijë funta

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 17:33
Ambasada e Kosovës në Londër

Ambasada e Kosovës në Londër, njofton të gjithë ata që duan të hynë në Mbretëri të Bashkuar, duhet që para se të udhëtojnë përmes rrugëve ajrore ose tokësore të plotësojnë një formë të deklaratës online, më së paku 48 orë para mbërritjes.

“Të gjithë shtetasit britanik dhe jo-britanik, që nuk pajtohen t’i japin të dhënat e tyre sipas kërkesës së autoriteteve, do të mund të gjobiten me nga 100 funta, ndërsa ata që nuk i respektojnë rregullat e vetizolimit, rrezikojnë të gjobiten deri në 1000 funta”, thuhet në njoftimin e tyre.

Për informatat të detajuara, shihni postimin e plotë të Ambasadës:

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat