Një shqiptar humb jetën nga koronavirusi në spitalin grek

Diaspora

Një shqiptar humb jetën nga koronavirusi në spitalin grek

Më: 21 korrik 2020 Në ora: 20:20
Ilustrim

Një shqiptar ka ndërruar jetë ditën e sotme në një spital grek pasi ishte infektuar me koronavirus.

Burri shqiptar, 68 vjeç, ishte shtruar në spitalin universitar në Patra, pasi ishte prekur nga COVID-19.

Ai ndërroi jetë pasi gjendej prej disa ditësh nën terapi intensive dhe intubim me frymëmarrje të drejtuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat