Pamje nga aksidenti tragjik në Gjermani, ku humbën jetën 3 persona

Diaspora

Pamje nga aksidenti tragjik në Gjermani, ku humbën jetën 3 persona

Më: 16 tetor 2020 Në ora: 23:36
Pamje nga vendi i ngjarjes

Sot ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në autostradën federale 31, midis lokaliteteve Uhldingen-Mühlhofen dhe Meersburg, ku humbën jetën tre anëtarë të një familje nga Kosova.

Aksidenti ka ndodhur në Gjermani, rreth 50 kilometra para hyrjes në territorin e Zvicrës, ndërsa sipas hetimeve të para policore, makina ka rrëshqitur dhe është përplasur ballë për ballë me kamionin që po afrohej.

Një djalë 12 vjeçar dhe një burrë 35 vjeçar kanë vdekur në vendin e aksidentit nga plagët e rënda të pësuara, ndërsa personi i tretë, pasagjeri 18 vjeçar ka vdekur pak më vonë në spitalin në të cilin ishte dërguar me helikopter shpëtimi.

Image

Një vajzë 11-vjeçare dhe shoferi i makinës “Audi” kanë pësuar lëndime të rënda, ndërsa shoferi i kamionit u plagos lehtë.

Rruga federale u mbyll për orë të tëra, gjatë punës së shpëtimit dhe regjistrimit të aksidentit.

Më poshtë pamje nga ky aksident tragjik!

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat