Spanjë, kriminelë të veshur si policë ekzekutojnë me gjashtë plumba shqiptarin brenda rezidencës

Diaspora

Spanjë, kriminelë të veshur si policë ekzekutojnë me gjashtë plumba shqiptarin brenda rezidencës

Më: 20 nëntor 2020 Në ora: 20:52
Foto Ilustrim

Një shtetas shqiptar i identifikuar si Trisas u vra herët këtë të premte në një zonë rezidenciale në rrugën León Febres-Cordero, sektori La Aurora të Spanjës.

Krimi u regjistrua në orën 05:00 dhe, sipas raporteve të para, rojet ishin nënshtruar nga burra të armatosur që më vonë mbërritën në shtëpinë ku jetonte i huaji.

Vrasësit ishin veshur si policë, tha prokurori Walter Jaramillo.

Viktima mori të paktën gjashtë të shtëna pushke, shtoi zyrtari.

I ndjeri sipas mediave spanjolle ka histori të shkuar kriminale, pasi ka qenë në burg deri vitin e kaluar dhe ishte i dyshuar për vdekjen e një shqiptari tjetër.

Mediat spanjolle nuk japin detaje të tjera rreth ngjarjes së rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat