Spanjë, ekzekutohet shqiptari në mes të restorantit

Diaspora

Spanjë, ekzekutohet shqiptari në mes të restorantit

Më: 19 dhjetor 2020 Në ora: 18:02
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të premte (18 dhjetor) në një restorant të Spanjës, ku ka mbetur i vrarë me armë zjarri një shtetas shqiptar.

Mediat e huaja spanjolle raportojnë se ngjarja ka ndodhur në restorantin e quajtur “The Orange Tree”, pak para mesnate, kur një person i armatosur dhe i mbuluar me kapuç “mësyn” në ambjentet e restoranti.

Dëshmitarët në vendngjarje u thanë zyrtarëve se vrasësi u ngjit në tavolinën ku viktima po darkonte me partneren e tij, e qëlloi disa herë me armë zjarri dhe u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Mediat spanjolle shkruan se ky sulm vjen fill vetëm disa ditë pasi disa anëtarë të një grupi mafioz rus u vunë nën prangat e policisë për pastrim parash, një prej tyre ishte dhe ish këshilltari i Alteas, Jaime Selles.

Gjatë bastisjeve dhe kërkimeve në Alicante të Madridit, Tarragona dhe Ibiza, policia sekuestroi armë zjarri, 300.000 euro dhe diamante

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat