I kujt ishte fëmija? Aborti misterioz i Elona Kaleshit: Ngela shtatzënë në...

Diaspora

I kujt ishte fëmija? Aborti misterioz i Elona Kaleshit: Ngela shtatzënë në...

Më: 24 janar 2021 Në ora: 07:14
Elona Kalesha, Shpëtim dhe Teuta Pasho

Hetuesit italianë kanë bërë publik një detaj tjetër të rëndësishëm në lidhje me Elona Kaleshën. Mediat italiane shkruajnë se në fund të tetorit, disa ditë para se i fejuari i saj të lirohej nga burgu dhe ndërsa vjehrrit e saj ishin në Firence, ajo ndërpreu një shtatzëni.

Fëmija i kujt ishte ai? Ajo thotë se nuk ka asgjë të çuditshme në lidhje me atë abort, sepse dyshohet se Elona kishte ngelur shtatzënë gjatë një takimi në burg. 

Fakti është se nuk ka pasur kontakte midis Taulantit dhe prindërve të tij, të cilët gjithashtu kishin ardhur posaçërisht nga Shqipëria për ta takuar në fund të dënimit. Megjithatë kjo shton mundësitë se ky të jetë shkaku i mundshëm i krimit makabër. 

Ndërkohë, shkon në 3 lista e të dyshuarve. Njëri i akuzuar i ri është Denis Kaleshi, vëllai i vogël i Elonës dhe tjetri Taulant Pasho, djali 33-vjeçar i çiftit të ndjerë, aktualisht i ndaluar në Zvicër. Vrasja e çiftit ndodhi më 1 nëntor në 2015, në prag të lirimit të tij nga burgu Taulant. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat