Emrat/ Kërcet pistoleta mes shqiptarëve, 2 plagosen dhe 4 përfundojnë në pranga në Itali

Diaspora

Emrat/ Kërcet pistoleta mes shqiptarëve, 2 plagosen dhe 4 përfundojnë në pranga në Itali

Më: 19 prill 2021 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Italia, ku një 29-vjeçar u godit me një plumb në shpinë duke përfunduar me urgjencë në Spitalin e Pescara.

Sipas informacioneve, 29 vjeçari thuhet se ka marrë dëmtime të rënda që mund të jenë me pasoja të përhershme.

Ndërsa një tjetër përfundoi me plagë në kokë pasi mori goditje me një shkop bejzbolli.

Gjithçka ndodhi pas një sherri me disa shqiptarët, 4, të cilët u arrestuan nga karabinierët në zonën e Lanciano.

4  shqiptarët, sipas mediave italiane, ishin duke pritur ardhjen e sa më shumë bashkatdhetarëve të tyre për të diskutuar një mosmarrëveshje që kishin lindur për arsye banale. Sidoqoftë, gjatë këtij takimi, gjërat do të degjeneronin menjëherë dhe njëri nga katër të huajt do të kishte tërhequr një armë duke goditur një bashkatdhetar nga mbrapa, ndërsa një shtetas tjetër shqiptar do të goditej në kokë me një shkop.

Shqiptarët e arrestuar:

Florenc Kurti, 25 vjeç me banim në Selva d’Altino, Altin Pojana, vjeç 39, banues në Fossacesia, Behar Gjoka, 22 vjeç me banim në Selva d’Altino, Amarildo Ferko, 23 vjeç me banim në Altino.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat