Aksident tragjik në Itali, vdes i riu shqiptar

Diaspora

Aksident tragjik në Itali, vdes i riu shqiptar

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 13:19
Riçardo Kahuqi

Një i ri shqiptar vetëm 22 vjeç humbi tragjikisht jetën në Terni të Italisë.

Viktima, sipas mediave italiane, është Riçardo Kahuqi, me origjinë shqiptare, por rezident në San Gemini.

Bashkë me të udhëtonte edhe e fejuara e tij, po 22-vjeçe, e cila mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë në reanimacion në spitalin Santa Maria.

Çifti i të rinjve udhëtonin me motor, kur 22-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplasja me një kamion.

Kahuqi humbi jetën në vendin e ngjarjes. Aksidenti rëndë ndodhi rreth orës 19:30 të së martës.

Image

Sa i përket shkaqeve të ngjarjes tragjike, autoritetet italiane kanë nisur hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat