Kërcënoi me thikë policen në Itali, e pëson keq shqiptari

Diaspora

Kërcënoi me thikë policen në Itali, e pëson keq shqiptari

Më: 19 prill 2022 Në ora: 20:58
Foto ilustrim

Një 35-vjeçar shqiptar është lënë në burg në Itali, pasi u arresua për kërcënim me thikë ndaj një policeje.

Në mbrëmjen e 5 shtatorit 2021, karabinierët e stacionit Barberino di Mugello arrestuan një 35-vjeçar shqiptar për krime të kërcënim të rëndë, rezistencë dhe dhunës ndaj një zyrtari publik.

Burri u shfaq në kazermë duke treguar pasaportën e tij dhe, pasi kishte hyrë në objekt, papritur nxori një thikë dhe ia drejtoi një karabiniereje, e cila u mbrojt që të mos goditej.

Burri, duke vazhduar të tundte thikën, por pasi u çarmatos, u arrestua dhe u dërgua në burgun Solliçiano në Firence. Gjyqtari i Gjykatës së Firences ka vendosur masën e paraburgimit në burg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat