Abdixhiku: Rikthim i madh i Lidhjes në Gjenevë

Diaspora

Abdixhiku: Rikthim i madh i Lidhjes në Gjenevë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:15
Foto nga vendi i ngjarjes

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon zgjerimin e degëve të saj në mërgatë.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, përmes rrjetit social Facebook, ka njoftuar për tubimin më të fundit me simpatizantë të kësaj partie.

Ky tubim është mbajtur mbrëmjen e së shtunës, në Gjenevë.

Nga fotografitë e publikuara nga vetë Abdixhiku, shihet se pjesëmarrja ka qenë e madhe.

“Rikthimi i madh i Lidhjes në Mërgatë. Gjenevë, sonte, takim me bashkatdhetarë.”, ka shkruar Abdixhiku.

Përpos Abdixhikut, të pranishëm në këtë tubim me bashkatdhetarë kanë qenë edhe disa deputetë të LDK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat