Arrestohen disa shqiptarë si të dyshuar për plaçkitje në vilën e Ronaldos

Diaspora

Arrestohen disa shqiptarë si të dyshuar për plaçkitje në vilën e Ronaldos

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:11
Ronaldo

Gjatë të dielës që lëmë pas u evidentua një rast i vjedhjes në vilën e Ronaldos në Ibiza.

Vila në fjalë iu ishte dhënë me qera mesfushorit italian të PSG, Marco Verratti. Ky i fundit aty kishte vendosur që të pushonte. Mirëpo, plaçkitësit që hynë ia vodhën Verrattit plot 3 milionë euro kesh. 

Mediumi spanjoll Diario raporton se policia spanjolle ka arrestuar dy persona në portin e Denia dhe katër të tjerë në Malaga që i takonin gjithmonë të njëjtit grup.

Grupi kriminal është i përbërë nga një bandë me shqiptarë dhe spanjollë, të cilët janë të njohur për disa vepra penale në të kaluarën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat