Arrestohet shqiptari/ U kap i ngarkuar me thasët me drogë rrugëve të Belgjikës, si policia ndjeu erën e fortë të kanabisit

Diaspora

Arrestohet shqiptari/ U kap i ngarkuar me thasët me drogë rrugëve të Belgjikës, si policia ndjeu erën e fortë të kanabisit

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 19:47
Foto ilustrim

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia belge pasi u kap me 32 kilogramë drogë në Liezh të Belgjikës. Shqiptarit i është kontrolluar makina në dalje të dhe i janë gjetur thasët me 32 kilogramë kanabis me vlerë prej 240 mijë euro.

Ai është vendosur menjëherë në pranga.

Policia ra në gjurmët e tij teksa më parë kontrolloi targën e makinës së shqiptarit që rezultonte me një gjobë të papaguar. Gjatë kontrollit efektivët kanë ndjerë një erë të fortë që vinte nga bagazhi i makinës ku u gjetën edhe thasët me kanabis.

23-vjeçari shqiptar rezulton me qëndrim të paligjshëm në Belgjikë. I riu është lënë në burg, ndërsa prokuroria po kryen hetime të mëtejshme për lidhjet e mundshme të shqiptarit me grupet e trafikut të drogës.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat