Sherr me thika mes të miturve, shqiptari ther bashkëmoshatarin

Diaspora

Sherr me thika mes të miturve, shqiptari ther bashkëmoshatarin

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 11:07
Foto ilustrim

Një sherr mes të miturish përfundoi në sulm me thikë në Caserta, Itali.

Sipas mediave italiane, ngjarja që ka për protagonist disa të mitur, përfshirë një shqiptar, ndodhi në mbrëmjen e vonë të së shtunës në rrugën nacionale Appia pranë një qendre tregtare dhe vendeve të shumta të transportit në qytetin e Curtit.

Një djalë nga lokaliteti Curti ishte aty me një grup të vogël bashkëmoshatarësh pranë një biznesi kur u thirr nga një bashkëmoshatar shqiptar me pretekstin për tu sqaruar.

Një diskutim u ngrit mes të dyve dhe sulmuesi, një djalë shqiptar me banim në Santa Maria Capua Vetere, nxori një thikë nga xhepi i pantallonave, duke plagosur djalin në dorë dhe më pas u largua.

Djali i plagosur është mjekuar me një prognozë disaditore. Sulmuesi u identifikua dhe u gjurmua nga karabinierët e kompanisë Santa Maria Capua Vetere dhe iu referua Gjykatës për të Mitur për lëndime personale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat