Arrestohet shqiptari që “boshatisi” bankat greke

Diaspora

Arrestohet shqiptari që “boshatisi” bankat greke

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 00:10
Foto ilustrim

Një 42-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi së bashku me një 22-vjeçar bullgar, për grabitje të bankave dhe degëve të lojërave të fatit.

Sipas mediave greke, 42-vjeçari me origjinë shqiptare mësohet se është autori i 11 grabitjeve në banka dhe degë lojërash fati në zona të ndryshme të Atikës.

I arrestuari ka hyrë me kapuç dhe maskë në ambientet e mësipërme dhe i ka grabitur me armë.

Deri më tani është konstatuar pjesëmarrja e 22-vjeçarit, me origjinë bullgare, në një grabitje banke, ndërsa po hetohet edhe përfshirja e tij në të tjera. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat