Çifti shqiptar në Itali: Burrë e grua kapen me heroinë

Diaspora

Çifti shqiptar në Itali: Burrë e grua kapen me heroinë

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Një 29-vjeçar me origjinë shqiptare dhe gruaja e tij kanë rënë në prangat e policisë italiane, tha sot policia lokale në Pagova. Ata u gjetën me 9 kilogramë heroinë dhe 30 mijë euro.

Çifti 29 dhe 27 vjeç dhe djali i tyre dhjetë muajsh jetonin në Parma.

Mediet vendase raportojnë se çifti akuzohet për trafikim dhe shitje të lëndëve narkotike në bashkëpunim.

Burrë e grua u arrestuan nga autoritetet italiane teksa po udhëtonin me mjetin e tyre tip “Volkswagen Polo”.

Në mjet ndodhej edhe fëmija i çiftit, 10-muajsh. Policia vendosi ta lërë në qeli 29 vjeçarin, kurse la të lirë gruan e tij e cila duhet të kujdeset për fëmijën.

Gjatë kontrolleve të kryera në banesën dhe mjetin e shqiptarit nga policia efektivët e policisë sekuestruan 30 mijë euro cash të përfituara nga shitja e drogës dhe 9 kilogramë heroinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat