Kapen me 4 kg heroinë në makinë, dënohen tre shqiptarët në Francë

Diaspora

Kapen me 4 kg heroinë në makinë, dënohen tre shqiptarët në Francë

Më: 21 janar 2023 Në ora: 14:41
Foto ilustrim

Tre shqiptarë janë dënuar para pak ditësh nga një gjykatë franceze për trafikim droge.

Arrestimi i tyre është kryer në nëntor, pas një hetimi disa mujor, pasi policia ishte duke ndjekur një nga anëtarët.

Sipas mediave franceze, shqiptarët janë kapur me 4 kg heroinë dhe 1 kg kokainë në makinë, duke ardhur nga Rotendami.

Ndërsa, gjatë kontrollit fizik të shtëpitë e të dyshuarve u gjetën dhe sekuestruan sasi të ndryshme droge.

Gjatë seancës gjyqësore, të tre kanë mohuar akuzat për kultivim droge. Megjithatë, gjykata franceze ka dënuar organizatorin me 8 vite burg, ndërsa njëri nga bashkëpunëtorët me 5 vite burg dhe tjetrin me 2 vite.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat